Ritka betegséggel élő személyek és családjaik életút-koordinátora
A ritka betegséggel/fogyatékossággal élő személyek és családjuk alapvető szükséglete, hogy a számukra biztosított humán szolgáltatások összehangoltak, jól koordináltak legyenek (egészségügyi, szociális, köznevelési, gyermekvédelmi területen stb.).
Az életút-koordinátor feladata, hogy összekapcsolja a családokat a szükséges szolgáltatásokkal. Ők a ritka betegségekkel foglalkozó koordinációs csoportok szakértőiként és kulcsszereplőiként biztosítják a minőségi és hatékony ellátáshoz való hozzáférést. Feladatuk az együttműködés, az értékelés, a tervezés, a tanácsadás, kísérés és az ellátási lehetőségekkel kapcsolatos tájékoztatás, amely kielégíti a kliensek és családjaik igényeit azáltal, hogy széles körűen és professzionálisan kommunikál, valamint segíti az erőforráshoz történő hozzáférést. Az esetmenedzsment az érintettek jólétének és autonómiájának elérésének eszközeként szolgál, az érdekképviselet, a kommunikáció, az oktatás, a szolgáltatási erőforrások azonosítása és a szolgáltatásokhoz való hozzáférés megkönnyítése révén.
A képzési idő: 4 félévA szakképzettség megszerzéséhez szükséges kreditek száma: 120 kredit
Képzés tervezett indulása: 2024. szeptember
Képzés díja: 238.000 Ft/hallgató/félév
Jelentkezési határidő: meghosszabbításra került 2024. augusztus 20-ig!
Motivációs/felvételi beszélgetés időpontja: 2024. augusztus 27. kedd 10 órától
A felvétel feltételei:
- BA /BSc szintű diploma az alábbi képzési területeken, illetve az ezekkel megfeleltethető korábbi szakok beleértendők a felsorolásba:
- a bölcsészettudomány (pedagógia, pszichológia, közösségszervezés)
- a pedagógusképzés
- az orvos- és egészségtudomány
- a társadalomtudomány (szociális munka, szociálpedagógia, kommunikáció- és médiatudomány)
- a jogi képzési terület
- a gazdaságtudomány
- a művészetközvetítés
- a hitéleti képzési terület
- 2. A fenti képzési területen BA/BSc fokozattal nem rendelkező jelentkező esetén az alábbi osztatlan és/vagy MA/MSc képzési területeken szerzett diplomák vehetők figyelembe:
- a bölcsészettudomány (mentálhigiénés családtudományi és családterápiás,mentálhigiénés közösség- és kapcsolatépítő)
- a művészet
- a pedagógusképzés
- az orvos és egészségtudomány (általános orvos)
- a társadalomtudomány
A fenti területeken szerzett MA/MSc, illetve osztatlan tanári diploma előnyt jelent. A fentieknek megfeleltethető korábbi szakok értelemszerűen beleértendők a felsorolásba. A jelentkező korábbi szakmai tapasztalata alapján a felsorolásban nem szereplő egyéb, legalább BA/BSc szintű humán oklevél is elfogadható.
A felvétel további feltétele: motivációs beszélgetésen történő részvétel
A motivációs beszélgetés értékelésének szempontrendszere:
A motivációs beszélgetés feladata a jelentkező motivációjának feltárása, valamint annak végiggondolása, hogy a ritka betegséggel élő személyek és családjaik életút-koordinátora szakképzettség hogyan illeszthető a jelentkező szakmai fejlődési folyamatába.
További szempontok: valószínűsíthető érzelmi stabilitás és terhelhetőség, amely megmutatkozik az életvezetésben és az interjús beszélgetés során. Az emberi kapcsolatokban jóindulatú, nem naív, empatikus viszonyulás, önreflexióra való igény jellemzi hozzáállását. A felmerülő témákhoz kapcsolódóan segítő attitűd megmutatkozása.
A motivációs beszélgetés levezetésére, s a kiemelt kompetenciák meglétének megítélésére az ELTE, illetve az Semmelweis Egyetem egy-egy oktatója - egyikük pszichológus végzettségű -, valamint a RIROSZ (Ritka és Veleszületett Rendellenességgel élők Országos Szövetsége) képviseletében eljáró, az érintett ritka betegséggel élő személyek csoportját képviselő szakember együtt jogosult.
A Ritka és Veleszületett Rendellenességgel élők Országos Szövetség munkájáról, küldetéséről az alábbi oldalon tájékozódhat: https://www.rirosz.hu/
Jelentkezés
- Jelentkezni a jelentkezési határidőig a kitöltött, aláírt jelentkezési lap és a hozzá kapcsolódó mellékletek megküldésével lehet.
-
A 7.000 Ft jelentkezési díj befizetése átutalással lehetséges az alábbi adatok szerint.
- címzett: Eötvös Loránd Tudományegyetem
- bankszámlaszám: 10032000-01426201-00000000
- Az utaláskor a közleményben feltüntetendő adatok: KN1745/09, R940535000, jelentkező neve
- Kérjük a közlemény pontos kitöltését. Hibás adatok megadása esetén az egyetem az összeget a feladónak visszautalja, így a szakirányú továbbképzésre a jelentkezést nem tudjuk elfogadni.
A jelentkezési laphoz csatolandó:
-
a 7.000 Ft-os jelentkezési díj befizetéséről szóló igazolás;
-
a felvétel feltételének megfelelő végzettséget igazoló oklevél fénymásolata;
-
szakmai önéletrajz;
- motivációs levél;
- amennyiben a jelentkezési díjról a jelentkező számlát kér, a számlakérő nyilatkozatot is szükséges megküldeni.
- Jelentkezését akkor tekintjük befogadottnak, ha a jelentkezési lap valamennyi szükséges melléklettel beérkezett.
A jelentkezési lapot és annak mellékleteit elektronikusan és ezzel párhuzamosan postai úton is várjuk!
Email: rada.andrea@barczi.elte.hu Postacím: ELTE BGGYK Tanulmányi Hivatal 1097 Budapest, Ecseri út 3.